Popis

Autosalon Paříž 2018

Zdroj: Youtube

Popis

AUDI: Již v lednu se dočkáme uvedení druhé generace minivozu A1 a menšího rodinného SUV Q3. O měsíc později se dočkají zájemci o luxusní elektromobil e-tron. Na červenec je naplánován příjezd modernizovaných vozů Q7 a A4. Rok uzavře nová A3.

Zdroj: Audi

BMW: Ofenzíva začne v březnu, kdy přijedou X7, Z4 a samozřejmě nová generace "trojky". Během léta přijde čas pro uvedení X3 M a X4M, a také BMW 3 Touring a superluxusní řady 8. Ve Frankufurtu v září se pak zřejmě odtajní nové BMW 1.

Popis

BMW: Ofenzíva začne v březnu, kdy přijedou X7, Z4 a samozřejmě nová generace "trojky". Během léta přijde čas pro uvedení X3 M a X4M, a také BMW 3 Touring a superluxusní řady 8. Ve Frankufurtu v září se pak zřejmě odtajní nové BMW 1.

Zdroj: BMW

Popis

CITROËN: Hned v úvodu roku fakticky začne prodej nové vlajkové lodi značky, kterou se stává SUV C5 Aircross. Pro řemeslníky je důležitou informací, že ve stejné době bude k mání užitková verze nového Berlinga.

Zdroj: Citroën

Popis

FIAT: Od této značky se možná v průběhu roku dočkáme nějakého překvapení. Zatím se ale spekuluje pouze o příchodu na Evropu zaměřeného elektromobilu. Tím nebude nic jiného než výhradně elektromotorem poháněná "pětistovka".

Zdroj: Fiat

Popis

FORD: Očekávají se zejména řidičsky zaměřené modely. Konkrétně v květnu Ranger Raptor a v červnu nebo v červenci Focus ST. Konec roku pak bude ve znamení představení evropské verze velkého SUV Explorer.

Zdroj: Ford

Popis

HONDA: Hned na únor je naplánováno uvedení hybridní verze světově veleúspěšného modelu CR-V. Z dalších novinek je pak známo už jen vrcholné provedení vozu HR-V s označením 1,5 Sport.

Zdroj: Honda

Popis

HYUNDAI: Po letošním přívalu se očekává v podání této korejské značky klidnější rok. Řada modelů se dočká hybridních verzí a na konci roku začne být k mání nová generace minivozu i10.

Zdroj: Hyundai

Popis

KIA: V únoru se do Česka dostane třetí karosářská verze řady Ceed s označením ProCeed. Na prosinec se pak chystá příjezd SUV odvozeného od tohoto vozu. Termín uvedení elektromobilů e-Niro a e-Soul ještě nebyl stanoven. Ale dočkáme se.

Zdroj: KIA

Popis

LEXUS: Tato luxusní odnož Toyoty začne rok s prvním evropským provedením modelu ES a hned v březnu přiveze i do České republiky nový typ UX, což je další SUV

Zdroj: Lexus

Popis

MAZDA: Na konec února si tato japonská značka přichystala uvedení nové generace řady 3. Bude ihned k dostání s karosériemi hatchback i sedan. Na konci roku se pak očekává nová generace malého SUV CX-3

Zdroj: Mazda

Popis

MERCEDES-BENZ: Nejprve se uvedou na trh nové generace třídy B a SUV s označením GLE. Již v březnu by měl následovat sedan třídy A. V červenci bude nové GLS a modernizované verze GLC a CLA. V srpnu přijede elektrické SUV EQC a v říjnu CLA Shooting brake.

Zdroj: Mercedes-Benz

Popis

MITSUBISHI: Na druhý měsíc roku je připraveno uvedení nového pick-upu L-200 a ve stejnou dobu začnou dealeři nabízet modernizovaný Outlander s plug-in hybridním pohonem. Až v závěru roku bude aktuální nová generace Space Star.

Zdroj: Mitsubishi

Popis

NISSAN: Zatím bez přesného data je uvedení nové generace svérázného modelu Juke. V posledních měsících roku bychom se mohli dočkat elektromobilu Leaf se zvětšenou kapacitou baterie.

Zdroj: Nissan

Popis

OPEL: Hned na začátku roku vstoupí na trh malá dodávka Combo Van. Následně se očekává až v září facelift astry a v listopadu příjezd nového corsy. V prosinci se dočkají zájemci o alternativní pohon v crossoveru Grandland. Půjde o plug-in hybrid.

Zdroj: Opel

Popis

PEUGEOT: Značka se lvem ve svém logu uvede v červnu karosářskou verzi kombi modelu 508 a v září začne "elektrifikovat". Konkrétně půjde o plug-in hybridní verze crossoverů 508 a 3008. Spekuluje se rovněž o nových generacích 208 a 2008.

Zdroj: Peugeot

Popis

PORSCHE: Hlavní událostí bude nepochybně dubnový "příjezd" nové generace kultovního sporťáku řady 911. Určitě velkou pozornost ale strhne rovněž na léto chystaný Cayenne Coupe, Nová éra značky začne v prosinci s příjezdem elektromobilu Taycan.

Zdroj: Porsche

Popis

RENAULT: Hned v únoru se začne prodávat modernizovaný model Kadjar. Facelift čeká také modely Espace a Koleos. Událostí roku se stane zářijový příjezd městského hatchbacku Clio. Na podzim je plánováno uvedení druhé generace elektromobilu Zoe.

Zdroj: Renault

Popis

SEAT: V únoru doplní tato španělská automobilka svoji řadu SUV o největší exemplář – Tarraco. V září se pak ve Frankfurtu představí nové provedení modelu nižší střední třídy Leon. Ovšem na trh se nejspíše dostane až v roce 2020.

Zdroj: Seat

Popis

SUZUKI: Modely Jimny a Swift Sport již sice byly odtajněny před poměrně dlouhou dobou, ale nedostatečné výrobní kapacity zatím znemožňovaly jejich uvedení na trh. V únoru ale Swift Sport konečně zamíří za zákazníky.

Zdroj: Suzuki

Popis

ŠKODA:Tuzemská automobilka začne v dubnu prodávat novinku Scala a v léta po březnovém ženevském představení dosud bezejmenný Crossover. Očekává se rovněž facelift Superbu, včetně plug-in hybridního provedení a elektromil Citigo e

Zdroj: Škoda-Auto

Popis

TOYOTA: Nejprodávanější automobil světa Corolla vstoupí na trh ve třech karosářských provedeních. V únoru bude k dostání hatchback a sedan a v březnu kombi. Důležitý je i květnový příjezd nového Camry. Zajímavostí se pak stane v červnu sportovní Supra.

Zdroj: Toyota

Popis

VOLKSWAGEN: Prvním novým modelem značky bude crossover T-Cross. Prodej začne oficiálně v dubnu. V létě začne být k mání modernizovaný Passat. Do konce roku se pak stihne zahájit prodej osmého vydání beststelleru Golf a nového elekromobilu I.D Neo.

Zdroj: VW

Popis

VOLVO: Švédsko-čínská automobilka pokračuje v obměně svého portfolia. Nyní se během jara dočkáme nové generace sedanu S 60. Ještě v průběhu jara bude v autosalonech značky zvýšené kombi V60 Cross Country

Zdroj: Volvo

Popis

První auta projíždějí po úseku dálnice D7 mezi Postoloprty a Bitozevsí.

Zdroj: Deník/Petr Kinšt