Popis

Zdroj: sauto.cz

Popis

Marauder. Obrněný terénní vůz od jihoafrické firmy Paramount je v podstatě armádním vozidlem, které si může pořídit i normální smrtelník. Nemusíte ho tedy vlastnit v olivově zeleném odstínu, ale stejně vás ochrání proti většině dnešních střelných zbraní.

Zdroj: Paramount

Popis

Interiér je sice trochu účelný a vybydlený, ale na druhou stranu nechybí třeba stojany na vaše oblíbené střelné zbraně a prostor pro posádku. Marauder váží 6 tun, pod kapotou má naftový šestiválec o výkonu až 300 koní (221 kW) a točivém momentu 1100 Nm.

Zdroj: YouTube

Popis

Díky britskému Top Gearu víme, že každodenní pojížďky nejsou s tímto „bunkrem“ žádný problém a ke všemu přežijete i výbuch tříkilové plastické výbušniny. Za život to ale stojí, přesněji za cenu okolo 15 milionů korun.

Zdroj: YouTube/Top Gear

Avtoros Shaman 8x8. Pokud vám přijde, že Marauder smrdí až moc armádou, je tady ruský „šaman“. Tohle speciální vozidlo, které se prý dostane všude, má osm poháněných i řiditelných kol. Na délku dosahuje šesti metrů a váží „jen“ 2,5 tuny.

Popis

Avtoros Shaman 8x8. Pokud vám přijde, že Marauder smrdí až moc armádou, je tady ruský „šaman“. Tohle speciální vozidlo, které se prý dostane všude, má osm poháněných i řiditelných kol. Na délku dosahuje šesti metrů a váží „jen“ 2,5 tuny.

Zdroj: Avtoros

Popis

O pohon se stará motor značky Iveco o výkonu 146 koní (107 kW). Maximálně sice umí jen 70 km/h, ale na druhou stranu dokáže Shaman i plout po vodní hladině.

Zdroj: Avtoros

Popis

Kromě silničního a off-road módu je pak zde i takzvaný „Crab Mode“, kdy se všechna kola umí otočit do jednoho směru a vozidlo se začne pohybovat bokem… jako krab! Cenovka? V přepočtu jen okolo 2,6 milionu korun.

Zdroj: Avtoros

Popis

Mercedes-Benz G 63 AMG 6×6. Proti většině zde zmíněných vozidel je vcelku umírněný, ale na pohled by nemohl vypadat šíleněji. Jednoduše řečeno jde o legendární Mercedes třídy G s šesti hnanými koly.

Zdroj: Mercedes-Benz

Popis

Kromě standardního luxusu pro šejky, který byste u „géčka“ čekali, je tady dvakrát přeplňovaný osmiválec o objemu 5,5 litru, výkonu 544 koní (400 kW) a točivém momentu 760 Nm. Šestice portálových náprav pak zajistí skvělé vlastnosti v terénu.

Zdroj: Mercedes-Benz

Popis

K tomu přidejte brodivost metrem vody, pět uzamykatelných diferenciálů a schopnost dofouknout všech šest pneumatik vestavěným kompresorem během pouhé minuty. Za prestiž třícípé hvězdy a hromadu respektu dáte přibližně 12 milionů korun.

Zdroj: Mercedes-Benz

Popis

G. Patton Tomahawk. Vypadá to, že v této kategorii superSUV je větší počet kol oceňován zlatem. Čínská přestavba Jeepu Wrangler toto pravidlo ctí bezmezně a rovněž nabízí alespoň šestici hnaných kol.

Zdroj: G. Patton

Popis

Karoserie dostala mnohem robustnější vzhled než u klasického Wrangleru, protože ten nevypadá dostatečně drsně. Uvnitř je standardní 3,6l benzinový šestiválec doplněný o kompresor. Hodnoty výkonu si však firma nechává pro sebe.

Zdroj: G. Patton

Popis

Zajímavé je rozložení míst v interiéru, kdy přední dvojici sedadel doplňuje středově umístěná sedačka v druhé řadě. Zřejmě místo pro diktátora, kdo ví. K dispozici je i skromnější, pouze čtyřkolová verze. Ceny firma nikde nezmiňuje.

Zdroj: G. Patton

Popis

Dartz Prombron. Rusové mají často docela specifický vkus, co se týče aut budících respekt. Důkazem nechť je lotyšská společnost Dartz s jejími unikátními SUV a pick-upy, které jsou určeny hlavně právě pro ruský trh.

Zdroj: Dartz

Popis

Exteriér plný matné černého laku je doplněn pancířem a neprůstřelnými okny, zatímco podvozek je chráněn proti výbušninám. Pohon zajišťuje 8,1litrový naftový osmiválec o výkonu 450 koní (331 kW) a točivém momentu 850 Nm.

Zdroj: Dartz

Popis

Jestli vás exteriér nevyděsil, interiér naštve nejednoho ochránce zvířat. Na výběr je totiž čalounění z velrybí (z předkožky), žraločí nebo pštrosí kůže. K objednávce auta za přibližně 15 milionů budete navíc dostávat lotyšský kaviár po dobu dvou let.

Zdroj: Dartz

Popis

Conquest Evade. Tento robustně vypadající model od kanadské společnosti Conquest je v určitém směru asi tím nejpoužitelnějším vozem v její nabídce. Evade je totiž postaven na americkém náklaďáku Ford F-550 Super Duty.

Zdroj: Conquest

Popis

Přestože vypadá, že by přežil i atomovou válku, karoserie je pouze z hliníku a pancéřování zde úplně chybí. Uvnitř je mnoho místa pro celkem čtyři lidi s tím, že sedačky lze otočit proti sobě. Pod kapotou jsou na výběr klasické osmiválce od Fordu.

Zdroj: Conquest

Popis

Ve výbavě najdete kompatibilitu s tablety a notebooky, přední a zadní kamery s módem nočního vidění a pochopitelně vybrané materiály obložení a polstrování, protože za tuto „na oko“ pancéřovanou hračku zaplatíte kolem 12 milionů korun.

Zdroj: Conquest

Popis

Humvee C-Series. Ano, Hummer, nebo tedy přesněji vojenské Humvee, stále žije. O jeho znovuzrození se zasadil bývalý viceprezident koncernu General Motors Bob Lutz. Novinka má přitom směřovat hlavně do Číny, kde mají prý o tuhle Ameriku stále zájem.

Zdroj: Humvee

Popis

Koncern GM stále vlastní práva na civilní Hummer i armádní Humvee, ale aktualizaci staré techniky nečekejte. Ve většině případů je vše při starém, což je asi dobře. Stále jde o nekompromisní a jednoduchý off-road.

Zdroj: Humvee

Popis

I pod kapotou tak najdete postarší naftové a benzinové osmiválce o výkonech až 430 koní (316 kW) a s 575 Nm točivého momentu, které pracují se čtyřrychlostním automatem. Cena vozu je na vyžádání.

Zdroj: Humvee

Popis

Renault Sherpa S. Kdo by to řekl, že se od francouzské značky dočkáme takto monstrózního vozu. Model Sherpa S pochází od nákladní divize Renaultu a míří hlavně na trh Ruska, Středního východu a Afriky.

Zdroj: Renault

Popis

Původně vojenský speciál je tak nabízen i civilistům, a to rovněž s opancéřovanou karosérií. Dle oficiálního popisu váží tohle „lehké“ terénní vozidlo až deset tun. Klasicky je vybaveno pohonem všech kol a uzávěrkami diferenciálů. Brodivost je 750 mm.

Zdroj: Renault

Popis

O pohon se stará 4,8litrový naftový čtyřválec o výkonu 215 koní (158 kW) a točivém momentu 800 Nm, který Sherpu rozjede na 110 km/h. Cena je široce individuální, jelikož je vozidlo nabízeno v mnoha různých verzích a výbavách.

Zdroj: Renault

Popis

Habrovany na Vyškovsku ovládl sraz historických vozidel vyrobených do roku 1965

Zdroj: Jan Charvát