11 automobilů, které vypadaly lépe před faceliftem

Facelift je nedílnou součástí životního cyklu každého modelu. V jeho polovině má za úkol osvěžit design, oživit prodeje a případně vyretušovat některé nedostatky, jež se v průběhu první fáze života vyskytly. Vybrali jsme pro vás jedenáctku modelů, u kterých se facelift designově tak úplně nepovedl…

21.9.2018 Jiří Švamberk
Facelift z roku 2006 ale dokázal pohřbít i tu poslední špetku „saabovosti“, kterou model 9-5 měl. Smutné, že tak nějak předznamenal úpadek celé automobilky.
Zdroj: Saab

K faceliftu automobilky přistupují proto, aby zamaskovaly kupící se roky a danému modelu prodloužily život a ten byl i nadále konkurenceschopný do doby, než přijde nová generace. Technický základ vozu ale přitom zůstává stejný. Změny probíhají jak v interiéru, tak v exteriéru, nicméně ty nejmarkantnější se týkají zejména exteriéru. A to ne vždy dopadá podle očekávání.

Už jsme několikrát zmínili, že krása je v oku pozorovatele, ovšem věřím, že s naším výběrem budete souhlasit.  A to navzdory faktu, že ne všechny vybrané vozy jsou ve svých pozdějších provedeních katastrofy. Jako například v případě Maserati 3200 GT.

Více se dozvíte v naší komentované galerii.

 

21.9.2018 Jiří Švamberk
DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×