Někdy je to pouze nešťastně zvolený čas představení, jindy zase design, někdy se stává to, že recept fungující u jedné automobilové kategorie nemusí fungovat u jiné. Počtat se musí také s nelítostnými zákonistostmi ekonomiky.

Některé modely prostě nejsou předurčeny k tomu, aby dosáhly dlouhověkosti. Na druhou stranu, někdy musí skončit i modely, které se vyrábějí od samého počátku vzniku modelu, napříkad po více jak 40 letech výroby.

Vybrali jsme 10 aut, která za nedlouho skončí bez náhrady. Nyní je tedy poslední čas takové auto pořídit, pokud máte zájem.

BMW řady 3 GT

Klaus Fröhlich, šéf globálního vývoje německé automobilky, na pařížském autosalonu oznámil, že BMW již nepočítá s další generací BMW řady 3 GT, která tak končí bez náhrady už po první generaci. Zmenšenina oblíbeného modelu BMW řady 5 GT, které se nyní přejmenovalo na BMW řady 6 GT, nebyla zákazníky přijata tak vřele, jak si BMW slibovalo. Navíc pro zájemce netradičně pojatého modelu střední třídy mají mnichovští v nabídce BMW řady 4 Gran Coupé, které se další generace zcela určitě dočká.

BMW řady 3 GT