Těchto 14 automobilů svět nepochopil. Přitom technika byla často špičková

Recept na úspěch bývá někdy opravdu složitý. V některých případech stačí jméno, jindy povedený design, a zákaznici je miluji. Občas se ovšem stane, že ani lety prověřený recept nezafunguje. Vybrali jsme pro vás čtrnáctku modelů, které se i přes nesporné kvality staly prodejními propadáky.

22.12.2018 Jiří Švamberk
Phaeton byl ručně montovaný a jezdil na stejné platformě, jako Bentley Continetnal Flying Spur. Z toho důvodu bylo také velmi drahé, s volitelnou výbavou i přes 4 milióny korun.
Zdroj: Volkswagen

Na vývoji jednotlivých automobilů pracují početné týmy odborníků, které by se měly postarat o to, aby vyvíjený model byl mezi koncovými zákazníky žádaný. Nezřídka se ale stává, že i přes veškerou snahu výrobce konkrétní model prodejně vyhoří.

Někdy je to záležitost vývojářů, kteří prostě navrhnou auto, které je po technické stránce daleko za konkurencí. Některé vozy nabízely skutečně velký potenciál, ale překvapivě nedokázaly zaujmout masu zákazníků.

V tomto ohledu jsou přeborníci Francouzi, kteří dost často předběhnou svojí dobu. Ukázkovým případem je Renault, který na počátku 21. století představil první crossovery v historii, ovšem zákazníci na ně tehdy ještě nebyli připraveni.

K tomu připočtěte podvozek Silver Shadow a je jasné, že jízdní vlastnosti měly k dokonalosti podobně daleko, jako design. I přesto Rolls-Royce požadoval za Camargue obrovské peníze – šlo o nejdražší automobil na světě. Proto za 11 let vzniklo jen 531 kusů

Do našeho výběru se dostaly luxusní automobily, technicky vyspělé vozy, ale také úplně obyčejné rodinná auta. V komentované galerii se dozvíte nejen jaká auta to jsou, ale také detaily o jejich nešťastném osudu.  

22.12.2018 Jiří Švamberk
DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×