Na vývoji jednotlivých automobilů pracují početné týmy odborníků, které by se měly postarat o to, aby vyvíjený model byl mezi koncovými zákazníky žádaný. Nezřídka se ale stává, že i přes veškerou snahu výrobce konkrétní model prodejně vyhoří.

Někdy je to záležitost vývojářů, kteří prostě navrhnou auto, které je po technické stránce daleko za konkurencí. Některé vozy nabízely skutečně velký potenciál, ale překvapivě nedokázaly zaujmout masu zákazníků.

V tomto ohledu jsou přeborníci Francouzi, kteří dost často předběhnou svojí dobu. Ukázkovým případem je Renault, který na počátku 21. století představil první crossovery v historii, ovšem zákazníci na ně tehdy ještě nebyli připraveni.

K tomu připočtěte podvozek Silver Shadow a je jasné, že jízdní vlastnosti měly k dokonalosti podobně daleko, jako design. I přesto Rolls-Royce požadoval za Camargue obrovské peníze – šlo o nejdražší automobil na světě. Proto za 11 let vzniklo jen 531 kusůZdroj: Rolls-Royce

Do našeho výběru se dostaly luxusní automobily, technicky vyspělé vozy, ale také úplně obyčejné rodinná auta. V komentované galerii se dozvíte nejen jaká auta to jsou, ale také detaily o jejich nešťastném osudu.