Novou generaci pláště Bravuris připravil pro letní sezónu 2019 tuzemský výrobce pneumatik Barum. Bravuris 5 se bude nabízet v provedení pro ráfky o velikosti 15 až 21 palců, je tedy vhodný na 88 procent vozů, které se nabízejí na trhu.

"Letní sezóna je výrazně delší než zimní a řidiči během ní podnikají více cest. V první řadě jsme se proto zaměřili na kilometrový výkon pneumatiky. Ten je s použitím nové směsi High Mileage o 15 procent vyšší oproti modelu Bravuris 3," uvedl Aleš Langer z oddělení Zákaznického servisu Continental Barum. Typ Bravuris 4 se nikdy nenabízel, protože číslo 4 je například v Číně nebo v Japonsku pokládané za nešťastné.

Kromě toho má být novinka lepší i v parametrech hlučnost a valivý odpor. Tato veličina má přímý vliv na výslednou spotřebu vozidla.

Pro leckoho je ještě důležitá použitá nová bočnice. Nový design jednak plášť více odliší od konkurenčních výrobků, ale má být i funkční. Například z hlediska nižšího rizika poškození při kontaktu s obrubníkem. Jejich vlastnosti již nyní testuje i desítka vybraných motoristů z Česka a Slovenska. Tito řidiči byli vybráni z celkem 800 přihlášených. Jejich zkušenosti s pneumatikou Bravuris 5 budou zveřejněny po skončení sezóny, tedy na konci září.

Pneumatika Barum Bravuris 5

Pneumatika Bravuris 5 se bude vyrábět jednak ve verzi pro klasické osobní vozy, a jednak pro SUV. Šířka je v rozmezí 175 - 295 milimetrů.

V internetových obchodech s pneumatikami se tento plášť nabízí v nejmenších rozměrech 15 palců již kolem tisícikoruny, nejdražší verze v rozměru 19 palců a s rychlostním idexem Y, tedy pro rychlosti až 300 km/hod za 2500 - 3000 Kč. 

Značka Barum je druhou nejprodávanější v koncernu Continental v Evropě. "Obouvají" je ale třeba i motoristé Mexiku nebo v Brazílii.