BMW má poslední roky čuch na neotřelé a karosářské varianty, se kterými slaví mnoho úspěchů. První opravdu velký „zásah“ si BMW připsalo s BMW X6, kterému sice zprvu málokdo věřil, ovšem prodeje všechny škarohlídy rychle umlčely. Druhým bylo opět velmi úspěšné BMW řady 5 GT.

Jenže nikdo není neomylný a ani Mnichovští se minely nevyvarovali. Tou byla snaha aplikovat stejný GT recept na menší řadu 3, který německému prémiovému výrobci nevyšel. Podle oficiálního vyjádření značky BMW se zákazníci spíše přiklání k modelům X1 a X3, takže stručně řečeno, BMW řady 3 GT se stává další obětí SUV horečky.

BMW tvrdí, že ukončení výroby malého Gran Turisma nebude mít výrazný dopad na prodeje řady 3 a řady 4, protože ve srovnání s nimi měla řada 3 GT z prodejního koláče pouze minoritní podíl. Kdy přesně výroba řady 3 GT skončí, není známo, ale dá se očekávat, že se tak stane v průběhu roku 2020.

Po představení nového BMW řady 3 na pařížském autosalonu budou následovat varianty kombi, který se objeví nejspíš už v Ženevě 2019 a nové kupé a kabriolet řady 4, které vymění pevnou skládací střechu za klasickou látkovou.