Policie zastavila auto z velmi zřejmého důvodu – vypadalo jako vrak, který nemá na silnici co dělat. Pozornost přilákalo zejména dveřmi řidiče, které byly v přední části vypáčené směrem ven a vytvářely tak ostrou hranu. Nepěkným detailem je také jedna z pneumatik, sjetá na vnější straně až na plátno.

To nejhorší však na policisty čekalo teprve při prozkoumání auta zespod. Jak se totiž ukázalo, přední nápravnice auta buď urezla, nebo se jiným způsobem oddělila, a majitel (potažmo kdokoliv, kdo dával tuhle kupu šrotu dohromady) volil při jejím připevňování velmi netradiční postupy.

Celé přední zavěšení bylo drženo pohromadě policejní botičkou, řetězem na zabezpečení kola a jakýmsi kusem oblečení, který je buď šála, nebo kus županu. Kdyby se jednalo o způsob, jak držet auto při životě v postapokalyptickém světě, potom dejme tomu. Do normálního provozu se však takové způsoby opravy vyloženě nehodí.

Lze pouze doufat, že se auto na silnici vyskytlo jen z důvodu posledního převozu někam na vrakoviště. Pokud totiž někdo hodlal nadále jezdit s autem, jehož nápravu drží šála a řetěz, tak patrně nebyl úplně normální.