Má za sebou třináctileté působení ve funkci hlavního designera Jaguaru a v posledních šesti letech nesl zodpovědnost za vzhled takových vozů jako jsou kabriolet Dawn, nový Phantom či SUV Cullinan. Nyní se však od Rolls-Royce přesouvá k čínskému výrobci osobních vozů.

Řeč je o Gilesovi Taylorovi, kterého do svých řad nyní získal čínský automobilový koncern FAW Group. V jeho portfoliu je kromě u nás prakticky neznámých značek jako jsou Xiali či Jiaxing také nejstarší čínská automobilka Hongqi. Právě v těchto vozech jezdí nejvyšší představitelé této asijské velmoci. Přestože design momentálně nevypadá úplně nejmoderněji, výbava těchto aut je na té nejvyšší možné úrovni.

Giles Taylor tedy bude mít nepochybně za úkol, aby právě na vzhledu modelů vlajkové značky zapracoval. Současně bude ale dohlížet na tvorbu koncepčních vozů a třeba i dopravních prostředků schopných autonomní jízdy.

Taylor se nemusí natrvalo stěhovat do Číny. Své sídlo bude mít v německém Mnichově, kde je jedno z designových center FAW. Šéf FAV - XU Liuping neskrývá svoji radost z této akvizice: "Potřebujeme propojit naši bohatou kulturu s dalšími  pokročilými globálními kulturami," uvedl ve svém prohlášení.