Honda Integra platí mezi lidmi zapálenými do motorismu za jednou z vůbec nejlepších předokolek, která kdy vznikla. Pro mnohé řidiče svatý grál a dnes už bohužel nedostižný úkaz japonské inženýrské geniality. V Americe si však někdo evidentně myslel opak a Hondu Integru, která se v USA jmenuje Acura, kompletně překopal k obrazu svému.

Na první pohled se tato Integra nezdá nikterak zvláštní, tedy až na širší bodykit, který je u těchto aut v Americe poměrně častá věc, ale nenechte se oklamat, zdání klame.

Stačí jen nakouknout pod auto a nápadné žebrování samosvorného diferenciálu odhalí, že tady není něco normálně. Co "něco", tady asi úplně všechno. Tahle Integra má vzadu umístěný vidlicový osmiválec z Cadillacu Eldorado dopovaný dvěma turbodmychadly. S objemem 8,2 litru se jedná o největší sériový osmiválec všech dob. Není divu, že tahle Integra je vzadu tak rozšířená.

Honda CR-V Hybrid
Hybridní Honda CR-V je v Česku. Cena začíná na 769 900 korunách

Technické parametry nejsou známy, ale těch koní bude o hodně víc, než 195 v případě originální 1,8 s atmosférickým plněním. Místo původního motoru je nyní palivová nádrž.

Kromě motoru z Cadillacu pochází z tohoto vozu také zadní zavěšení a třístupňový automat.

Au…

I přesto, že vše, co na originální integře tak milujeme, je pryč, jde o hodně zajímavou přestavbu a ultimativní sen všech fanoušků modelu Integra. Pakliže máte zájem, je v nabídce na Streetside Classic.