V dobách, kdy automobilka Porsche byla synonymem pouze pro sportovní auta, se její vozy nepovažovaly za praktické. Dnes už na silnicích potkáte SUV Cayenne, Macan nebo manažerskou Panameru a její „kombi“ verzi Panamera Gran Turismo. V polovině osmdesátých let jste ale se svým Porsche nemohli odstěhovat ani pár krabic. To se rozhodl změnit úpravce DP Motorsport.

Na základě Porsche 924 z roku 1976 postavit model nazvaný Porsche 924 DP Cargo. Příď vozu je stejná jako u originálu, ale za hlavami zadních cestujících je nasazena střecha z dobového Volkswagenu Passat. Vše zakončuje seříznutá záď s třetími dveřmi, které umožnily snadný přístup do kufru. Všimněte si také masivního výfuku.

Ten patří dvoulitrovému benzinovému motoru, který mělo už originální Porsche 924. Jenže DP Motorsport neměli své jméno jen tak nadarmo. A tak se vrhli i na úpravu pohonné jednotky. Nasadili jí větší dmychalo aby ji dostaly až na úroveň dobové top verze 924 Turbo. Výsledkem bylo strhujících 170 koní, které auto posílalo na zadní kola přes pětistupňovou manuální převodovku.

Některé materiály uvádějí, že takových kombi vznikly jen tři kusy. Jinde se hovoří o devíti. Každopádně si můžete být jistí, že jen tak na nějaké další nenarazíte. Toto by měl být vůbec první kus, jenž se v roce 1986 dostal jako zcela nový do Švédska. Tam vydržel dodnes. Má najeto přes 128 tisíc kilometrů a majitel za něj chce 30 tisíc liber, tedy asi 856 tisíc korun. Pokud máte zájem, inzerát najdete zde.

Auto si můžete prohlédnout v přiložené fotogalerii.