O Škodě Vision X jsme toho napsali už spoustu. Ve zkratce jde o studii malého SUV, které se v produkční verzi začne prodávat zřejmě příští rok. Samotný koncept kromě toho poutá pozornost také nezvyklým pohonným ústrojím. Vision X je totiž hybrid, který kombinuje stlačený zemní plyn (CNG), benzin a elektřinu. Soustavu tvoří spalovací motor s řemenem poháněným startovacím generátorem vpředu a elektromotor na zadní nápravě. Ten je schopen se sám postarat o pohon vozidla na krátkých cestách.

Spalovacím motorem je agregát 1.5 TSI G-TEC. Jde o čtyřválec přeplňovaný turbodmychadlem, vyvinutý speciálně pro spalování stlačeného zemního plynu, případně benzinu. Při provozu na CNG motor podává maximální výkon 130 koní (96 kW) a maximální točivý moment 200 Nm.

Malé SUV může využívat pohon předních, zadních nebo všech kol podle aktuální potřeby. 

Zajímavý je na studii také odvážný a pestrý interiér. Ten si ale pochopitelně u hliněného modelu prohlédnout nemůžete. Designérský hliněný model Škody Vision X v reálné velikosti, který je samozřejmě stejně jako skutečný koncept oděn do výrazné zelené barvy, bude v muzeu vystaven od 7. do 18. března.

Pro zajímavost, loni si expozice Škoda Muzea prohlédlo rekordních 254 143 návštěvníků, což představuje nárůst o 5 % oproti roku 2016. Vedle hlavní expozice si mohou návštěvníci prohlédnout zrekonstruovaný depozitář
s vystavenými sportovními vozy a prototypy, stále oblíbenější je i možnost spojit návštěvu muzea s prohlídkou aktuálních výrobních provozů automobilky, a to na základě předchozí objednávky.