Oslavy stoletého výročí značky Citroën začínají v České republice již během akce Legendy, která se v Praze-Holešovicích koná o nadcházejícím víkendu. Zde bude (samozřejmě kromě současných modelů) k vidění i deset ikonických modelů automobillky.

Hlavní část oslav se ovšem odehraje první víkend po začátku nového školního roku v pražských Letňanech, kde bude k vidění jednak mnohem více historických vozů s dvojitým šípem ve znaku a jednak celodenní bohatý program. Během něho se návštěvníci, kteří se již teď můžou registrovat na speciálním portálu, budou moci seznámit také s různými technologiemi, které automobilka využívá a také výrobními postupy.

V mezidobí mají zájemci možnost si zajít do dealerství automobilky, kde jsou pro ně vystaveny také některé zajímavé veteránské automobily.

Citroënu se v poslední době v České republice daří. Přestože celkový trh s novými osobními automobily klesá, značka se drží v první desítce nejúspěšnějších značek, její prodeje se drží na loňské úrovni a naopak se zvyšuje tržní podíl. Nyní lze zakoupit i sto vozů ze speciální edice ke stoletému výročí.

Hlavní část oslav Citroënu se samozřejmě odehraje v polovině června v Paříži. Zde bude dokonce na jeden den vytvořena speciální ulice se zaparkovanými historickými Citroëny.