Už jsme si zvykli, že tu a tam se mezi šedí policejních aut objeví něco zajímavého, jako například Gallardo na převoz orgánů, zabavené Ferrari 458 Spider či Nissan GT-R ve službách japonských strážců pořádku.
 
V Spojených arabských emirátech je ale situace naprosto odlišná. Tamější policie, především v Dubaji a Abú Dhabí využívá exotických sportovních aut velmi často. A právě v hlavním městě federací sedmi konstitutivních emirátů slouží jeden ze sedmi vyrobených automobilů Lykan HyperSport.

Výrobce W Motors zveřejnil video o svém úplně prvním vyrobeném voze, který si zahrál také v sedmém pokračování filmu Fast and Furious, kde poněkud nerealisticky proletěl mrakodrapy.
 
Jméno Lykan pochází z transylvánské mytologie, kde Lykan představoval bájného draka. Kromě zajímavého jména a poněkud divokého designu se Lykan HyperSport může pochlubit velmi působivými technickými údaji. Pohání ho uprostřed umístěný motor RUF, který byl náležitě upraven. Plochý šestiválec o objemu 3,7 litru je přeplňovaný dvěma turbodmychadly, což znamená 740 koní a 960 Nm točivého momentu. Tento sportovní automobil váží pouze 1400 kg a využívá dvouspojkové převodovky od Porsche.

První ze sedmi vyrobených automobilů Lykan HyperSport slouží u policejních složek v Abú Dhabí
 
Se zrychlením z 0–100 km/h za 2,8 sekundy a z 0–200 km/h za 9,4 sekundy jde o jeden z nejrychlejších policejní automobil všech dob. Maximální rychlost atakuje 400 km/h.
 
Cena? 3,4 milionu dolarů. To jsou pro tamější šejky drobné…

V přiloženém videu se na policejní Lykan můžete podívat.