Video, zachycující obrovskou spoustu hurikánem poškozených aut, se objevilo na Facebooku, kam jej umístil uživatel Fredo Sanchez. Ten si střihnul pomalou projížďku podél plotu jednoho z odstavných parkovišť a vše natočil na telefon. Samozřejmě na výšku. Ach jo…

Tak či tak je na videu zachyceno několik desítek aut, postavených na části parkoviště pro nejvyšší cenovou kategorii. Něco jsou klasické americké muscle-cary ze šedesátých let, něco naopak moderní exotické supersporty jako Ferrari nebo Lamborghini. Najdou se ovšem i vozy od Porsche, Mercedesu, Dodge nebo třeba několik Chevroletů Corvette.

Na první pohled vypadá většina aut poměrně k světu, ovšem čistý zevnějšek neznamená, že není auto po zatopení zcela zničené. Opravdu důkladná oprava zatopeného auta totiž může v krajním případě znamenat jeho zcela kompletní rozebrání a renovaci, což se v mnoha případech samozřejmě nevyplatí.

První odhady mluví o tom, že na následky záplav spojených s hurikánem Harvey půjde na sešrotování asi 500 000 vozů. Jen zlomek z výsledného počtu však budou sporťáky a historicky ceněná auta.