Automobilka Pontiac už neexistuje, zanechala za sebou ale dlouhou řadu zajímavých vozů. Třeba nejošklivější SUV všech dob Aztek nebo tento bizarní koncept z konce osmdesátých let jménem Stinger. Jde o dvoudveřové auto s výstředním vzhledem i barvou, které na palubě skrývá víc výbavy, než karavan nadšence do kempování.

Dobové video, které najdete na konci článku, odhaluje až téměř nesmyslné detaily. Vše ale začíná celkem normálně. Stinger měl dálkové odemykání dveří, které se navíc po stisku tlačítka lehce pootevřely. Pohodlná sedadla nabízela komfort s přifukovatelnými boky a volant byl elektricky nastavitelný. Šlo dokonce manuálně měnit sklon kapličky s přístroji.

Jenže to už přichází na řadu dveře, v nichž se ukrývá odnímatelný panel s integrovaným zásobníkem na led. Do dveří se také schovají rovnou dva ruční vysavače, to aby v autě nezůstalo jediné zrnko písku. O hudbu se postará velmi moderní CD přehrávač nebo odnímatelný kazeťák s FM a AM rádiem.

Pontiac počítal s opravdovým piknikem, protože z auta lze vyjmout i stolek se židličkami. K tomu sušák, který se bude hodit na mokré plavky. Nechybí krabice s nářadím, baterka, hasící přístroj, vařič, lupa, pouzdro s kosmetikou, zahradní hadice nebo prodlužovačka. Nakonec si ještě z pláže zavoláte zabudovaným telefonem. Záhadná zůstává jen přítomnost kalkulačky, která není úplně plážovou záležitostí. To už spíš bylo lepší, že si šlo složit sedačky do pohodlné postele pro dva.

Konpcet Pontiac Stinger

Samozřejmě, Stinger byl jen koncept a Pontiac se na něm snažil ukázat, co jeho designéři dovedou. Svým způsobem je čistou esencí přelomu osmdesátých a devadesátých let, kdy bylo vše barevné, plastové a šikovné. Je na něm vidět, jak daleko se za 30 let vnímání aut posunulo.

Pusťte si dobové video, které popisuje většinu výbavy konceptu Pontiac Stinger. Veselé je hlavně ke konci, kdy entuziastický moderátor málem nestíhá vypočítat, co vše si s sebou auto veze: