Hummer H1 je opravdu nevšední „hračka“ do těžkého terénu. Auto, které původně vzniklo jako vojenský stroj pro americkou armádu, udělalo zajímavou kariéru i v civilních službách. Dalo vzniknout i modelům H2 a H3, které už nejsou tak hard-core a na jejich řízení nepotřebujete v Evropě řidičský průkaz na náklaďák. Značka později zkrachovala, ale teď se H1 vrací v moderním vydání.

Stojí za ním americká společnost Mil-Spec, která si dala za úkol postavit mezi lety 2018 až 2020 celkem 12 zakázkově upravených Hummerů. Tohle je její šestý kousek, oficiálně se jmenuje Mil-Spec 06 H1. Šťastný majitel, který si ho u této společnosti objednal, za něj dal 295 039 dolarů, což je podle dnešního kurzu přes 6,8 milionu korun.

A co za to dostal? Předně úplně nový stroj s hliníkovým rámem, upravenou konstrukcí a vnějším rámem proti nepřízni přírody. K tomu masivní LED panel nad ploché čelní sklo. Podvozek je vybaven vzduchovými tlumiči s možností nastavení v osmi polohách. Kabina má čistý design, ale masivní příčka je stále přítomná. Do ruky padne menší volant.

Pod kapotou najdeme obří diesel Duramax o objemu 6,6 litru, který dosahuje výkonu 500 koní a těžko představitelného točivého momentu s hodnotou 1356 Nm. Řadí se šestistupňovou automatickou převodovkou, která byla přepracovaná tak, aby zvládla masivní zátah pohonné jednotky. Samozřejmostí jsou redukční převodovka a uzávěry diferenciálu.

Prohlédněte si Mil-Spec 06 H1 v přiložené galerii a pokud se vám zalíbí, neváhejte. Firma má pořád volné místo k objednávce, jen počítejte s tím, že o moc levněji, než tento model, svůj budoucí drsňácký Hummer nepořídíte.