Fordova nová strategie upřednostňující SUV a nákladní pick-upy se nevztahuje pouze na domácí trh, ale také na ten evropský, jak zástupci automobilky Ford oficiálně oznámili v lednu tohoto roku. Toto rozhodnutí není žádným velkým překvapením, protože právě SUV modely a komerční vozy evropské prodeje táhnou. Nicméně ne všechna SUV značky Ford jsou na "starém kontinentu" úspěšné.

Zatímco Ford zde v loňském roce prodal přes 153 tisíc kusů modelu Kuga a téměř 112 tisíc kusů modelu EcoSport, vrchol SUV nabídky Edge si pořídilo pouze 9500 zákazníků, což ve srovnání s předchozím rokem znamená pokles o 41 procent.

Tento nepříliš potěšující prodejní výsledek zapříčinil rozhodnutí, že Ford v Evropě raději nabídne sedmimístné provedené nové generace Fordu Kuga, která je již za dveřmi. Společně s novou Kugou by měla dorazit také náhrada za EcoSport, který je postaven na základech malé fiesty.

Ford Edge 2019

Ford se tak snaží rozšířit portfolio nabízených SUV, protože i když vozy této kategorie tvoří 35 % všech prodejů, v případě Fordu jde „pouze“ o 27 %. Sedmimístná Kuga se objeví vůbec poprvé a pro Ford představuje ideální příležitost, jak zastavit dovoz neúspěšného Edge do Evropy.