BMW patří mezi průkopníky v malování na auta a v úterý to znovu potvrdilo. České zastoupení značky odhalilo v pražském Mánesu model BMW i8 4 Elements by Milan Kunc. Název napovídá, že auto pomaloval česko-německý výtvarník. Jde podle něj o surrealistické vyjádření čtyř základních živlů.

Na kapotě se objevuje motýl a vegetace, která má symbolizovat vzduch a energetické transformace přírodních sil. Na pravé straně malíř znázorňuje zemi a vzduch. Vlevo je to voda záď vozu je vyhrazena ohni. Kunc maloval na auto se zlatým povrchem, který je patrný, protože ne každé místo je pomalované.

BMW chce prostřednictvím tohoto vozu vyzdvinout fakt, že myslí na životní prostředí. Auto bude k vidění na různých výstavách a jednou ze zastávek na jeho "turné" by mělo být i mnichovské BMW Museum. Poté půjde auto do prodeje. Výtěžek z akce by pak měl zamířit na konto organizace The Ocean Cleanup, která čistí moře a oceány od plastů.

Na úterní premiéře pomalovaného BMW i8 jsme byli osobně. V galerii proto najdete fotografie z akce i auto v detailech. Rozhodně stojí za prohlédnutí.