Ten, kdo umí číst mezi řádky, by překvapený být neměl, protože jen několik dní nazpět oznámil SEAT, že model Leon Cupra se už nebude chlubit stádem 300 koní, ale „pouze“ 290. Přestože se toto opatření týká pouze hatchbacku Leon Cupra, oba tyto kroky jsou reakcemi koncernu na uvedení nového standardizovaného testovaného cyklu měření spotřeby a emisí WLTP, který vejde v platnost letos v září.

Změny se dotknou i již objednaných vozů a Volkswagen se spojí se všemi zákazníky, aby jim nepříjemné novinky oznámil. Zda půjde cestou dodatečné finanční kompenzace, není jasné.

V kontextu s novinkami ohledně snižování výkonu vrcholného vozu je téměř jasné, že dlouho připravovaný program 400koňového Golfu R je s největší pravděpodobností nadobro u ledu, třebaže se posledních dnech objevily na internetu fotky zamaskovaného automobilu s čtveřicí oválných koncovek, který až příliš připomíná nejostřejší Golf. Může se však jednat o R variantu osmé generace Golfu, která by se měla představit už v první polovině příštího roku.