Charles princ z Walesu byl ceněn Řádem britského impéria a stal se jeho komandérem. Toto ocenění získal za přínos motorsportu a automobilovému průmyslu za posledních 50 let.
 
Murray tento řád přirovnal ke svým největším životním úspěchům, mezi něž patří například titul Mistra světa formule 1 nebo nejrychlejší automobil světa, kterým se pyšnil McLaren F1.

Murray dopomohl stáji Brabham k zisku dvou titulů (1981 a 1983) a také stál za úspěchem McLarenu v letech 1988–1990. Po tomto veleúspěšném triptychu se začal věnovat designu silničních aut.
 
I zde byl extrémně úspěšný, když navrhl třímístný McLaren F1, který byl nejen nejrychlejším autem planety, ale také v roce 1995 vyhrál 24h Le Mans. Šéfoval také vývoji supersportu Mercedes-Benz SLR McLaren, kde však narážel na obstrukce ze strany zadavatele, což mělo za následek, že Murray se k tomuto vozu nehlásí s bůhvíjakým nadšením. Podle něj byl až příliš těžký.

Gordon Murray získal od prince Charlese Řád bristkého impéria
 
V roce 2005 založil společnost Gordon Murray Design Ltd, která se specializuje na poradenství v oblasti designu a konstrukce automobilů. Mezi jeho poslední počiny patří také nové TVR Griffith.