I když slovo "řídí" v tomto případě asi patří do uvozovek. Hammond krotí jen elektrický vozík. Zato speciální.

Hvězda, kterou proslavil zejména motoristický pořad Top Gear a nyní se věnuje show jménem The Grand Tour, je totiž po operaci kolene odkázána na pohyb s pomocí berlí. Ale protože žije na farmě a má mimo jiné několik psů, musel Hammond vyřešit, jak je venčit. A jak jim při tom stačit.

Pomohli mu jeho blízcí. Po návratu ze Švýcarska, kde moderátor strávil několik dní v nemocnici, mu věnovali starý elektrický vozík, který kdysi patřil místnímu farmáři. Před tím, než jej Hammond převzal, stroj prošel renovací.

"Hamster" si nový dopravní prostředek pochvaluje, po krátké době používání ale přišel na jednu chybu. Vzhledem k tomu, že se i nadále nejčasteji pohybuje s berlemi, musí je mít neustále u sebe. Což je na vozíku problém, není je kam dát, v rukách zase překážejí. Proto se rozhodl nový stroj vylepšit a přidělat k němu speciální držáky na berle.

Hammond toto řešení pojmenoval "twin-crutch scabbard", tedy dvouberlovou pochvu. V angličtině jde o vtipnou hříčku odkazující na jeden známý termín z automobilového průmyslu: dvouspojkovou převodovku, tedy "twin-clutch transmission".

Ve skutečnosti jde ale jen o dvě uřízlé trubky. S jejich úpravou pak Richardovi pomohl jakýsi Charlie, který nechtěl, aby Hammond pracoval s pilou - seznam Hammondových nehod je prý už tak dost dlouhý. I tak je moderátor na novinku hrdý. Jak se pochlubil čtenářům serveru Drive Tribe, nechápe, že podobné držáky nejsou standardní součástí všech invalidních vozíků.