Konec dalšího velikána terénní scény byl nevyhnutelný, avšak to nic nemění na faktu, že jde o velmi smutnou událost. Mitsubishi, značka, která ještě nedávno vyráběla fantastická silniční i terénní auta, se vydává jiným směrem a vývoj další generace Pajero není v plánu.
 
Pajero se prodávalo dlouhých 37 let a výroba oficiálně skončí v srpnu tohoto roku. Jako poctu, tedy jestli se to tak vůbec dá nazvat, automobilka vyrobí pro domácí trh sérii 700 kusů rozlučkové edice Final Edition.

Nové expediční vozidlo Tatra
Tatra opět staví expediční vozidlo. Za dva roky má najet 270 000 kilometrů

V podstatě ale nejde o nic jiného než lehce vyšperkované Pajero Exceed, určené pro japonský trh. Zákazníci mají možnost k vozu doobjednat paket Final Edition Accessory Package, který tvoří zástěrky s nápisem Pajero, zadní spoiler a kryt zadního rezervního kola. Uvnitř na finální edici upozorní osvětlené prahové lišty Final Edition.
 
Motorizace je pouze jediná, a to 3,2litrový vznětový čtyřválec se 190 koňmi a 441 Nm. O přenos hnací síly se stará 5stupňový automat. Kupující ke každému ze 700 kusů dostanou pamětní hodinky Citizen.
 
Pajero se loučí, ovšem na některých trzích se budou doprodávat vyrobené zásoby. Jde o trhy, na kterých je o tento zastaralý model stále velký zájem, jako například v Austrálii a na Středním východě.

V galerii naleznete historické obrázky modelu Mitsubishi Pajero.