Holandské studio Niels van Roij Design na začátku ledna oznámilo, že se pouští do stavby nového speciálu Ferrari. Tedy, nového minimálně z hlediska karoserie. Auto, které vznikne jako pocta slavnému modelu z šedesátých let, totiž bude stát na základě Ferrari 550 Maranello. Ukazují to první zveřejněné kresby.

Design vozu odkazuje na Ferrari 250 GT SWB, kterému se přezdívalo Breadvan. Auto vzniklo v roce 1962 jako jediný exemplář a přezdívku si vysloužilo tvarem své zádě, která připomínala pec na chleba. Nešlo ale rozhodně o praktické kombi. Auto bylo určeno k ostrému závodění.

Novinka založená na Maranellu ale poslouží hlavně na ozdobu. Niels van Roij si vybral jako základ právě tento model, protože má z legendárním vozem i něco společného. Jde o dvanáctiválec umístěný pod přední kapotou. Navíc Maranello patři stále mezi poměrně dostupné vozy italské značky.

Holandské studio teď bude pracovat měsíce na svém projektu. Že nejde o výkřik do větru dokazuje i fakt, že už Maranellu uřízlo záď a začalo se stavbou prvních panelů. To dokazuje fotografie, kterou spolu s nákresy projektu a dobovým Ferrari 250 GT SWB Breadvan najdete ve fotogalerii.