Reakce na vesmírnou misi Tesly: Superb na Marsu a angličák ve vesmíru

Vyslání elektromobilu Tesla Roadster do vesmíru vzbudilo bouřlivé reakce na všech frontách a samozřejmě se objevily i různé „parodie“, z nichž jedna přišla dokonce od oficiálního zastoupení francouzské Škody. Pojďme se podívat na Superb na Marsu, nebo na angličák, poslaný do stratosféry.

Malá Tesla od Hot Wheels, unášená na balónu.
Malá Tesla od Hot Wheels, unášená na balónu.
Zdroj: YouTube / Donut Media

Druhá Tesla poslaná do vesmíru

První z parodujících videí má na svědomí parta stojící za YouTube kanálem Donut Media. Těm úspěch Elona Muska imponoval natolik, že si usmysleli, že totéž vyzkouší také. Jen v o něco menším a samozřejmě i levnějším provedení.

Na jednoduché konstrukci ze dřeva se proto objevila GoPro kamera, malá Tesla Roadster od Hot Wheels a samozřejmě i GPS lokátor, to aby se dala celá sestava ještě někdy najít. Místo supervýkonných raket potom pánové zvolili o trochu jednodušší druh pohonu, spočívající v malém balónu.

Asi není žádným velkým překvapením, že se výlet do vesmíru ve výsledku nekonal. I tak ale malá Tesla zdolala pozoruhodný kus cesty. Dětské auto na dřevěné konstrukci se nechalo unášet proudem vzduchu a k zemi zamířilo až po 400 kilometrech. Osazenstvo Donut Media se samozřejmě vydalo za svým výtvorem, ovšem samotné auto se najít nepodařilo. Jak ukazuje záběr z nalezené kamery, autíčko bylo po cestě uraženo kdesi o skálu.

Superb na Marsu

Druhé a ještě lepší video vzniklo pod taktovkou francouzského zastoupení Škodovky. Tentokrát kosmonaut Starman v bílé kombinéze nenasedl do Tesly, ale do podobně červeného Superbu. Za doprovodu pasující hudby se potom odvážlivec vydal na Mars, kam skutečně dojel a dokonce se pozdravil s místními „Marťany“.

Bohužel se ovšem nejednalo tak úplně o rudou planetu, ale o malé městečko Mars v srdci Francie. I to se ovšem počítá, takže vlastně proč ne.

Vůbec nejlepší je na videu od Škody ona autentičnost, se kterou je natočeno. Záběry kamer, hudba, ale i infografika běžící na obrazovce, to vše věrně kopíruje misi SpaceX do vesmíru. Vůbec nejvýmluvnější je ovšem nápis „Don’t Panic, Elon!“, svítící na displeji navigace.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×