Divize N korejské automobilky Hyundai si ve světe automobilů postupem času vydobývá silnou reputaci. A to nejen v oblasti sportovně laděných modelů, kde už nějakou dobu své umění presentuje Albert Biermann, bývalý šéf BMW M.

Inspirace automobilkou BMW a její sportovní divizí je u Hyundai N více než zřejmá, ovšem nyní je „opisování“ korejské značky ještě evidentnější, když představila svůj první artový automobil v podobě nedávno představného modelu Tucson N Line.

Umělecky ztvárněný Tucson je dílem německého umělce Andrease Preise, který pracoval s „válečnými“ barvami Hyundai N, které na světových kolbištích hájí stroje i20 WRC či i30N TCR. Pomocí nich vznikla abstraktní koláž tvarů, které mají podle autora připomínat zatáčky, šikany, obrubníky a šachovnicové vlajky závodních okruhů. Nebo to byl alespoň záměr…

Umělecky  ztvárněný  Tucson  je  dílem  německého  umělce  Andrease  Preise

Na výsledek si udělejte názor sami, každopádně vypadá určitě zajímavěji, než běžné tucsony, na něž narazíte na silnicích.

Základem uměleckého projektu je vznětový Tucson v provedení N Line, který výrobce představil před několika dny. Od běžného modelu se liší především agresivně tvarovaným bodykitem a upraveným podvozkem. Později se k němu přidá také plnohodnotná verze N s motorem Hyundai i30 N.