Jméno Castagna Milano vám nejspíše nic neřekne, protože tato tuningová společnost není bůhvíjak známá. To ale neznamená, že by nedělala zajímavé kreace. Mezi ty nejvýznamnější patří kvaziplážová bugina a vládní limuzína na základech Fiatu 500 či kupé provedení RR Phantom, které lidé z Castagna Milano představili v době, kdy Rolls-Royce měl takový model maximálně na papíře.

Dalším opravdu neotřelým nápadem této milánské tuningová společnosti je Audi A8 Avant Allroad. Bez debat jde o nejodvážnější počin firmy Castagna, a to navzdory, že základem je 12válcový model předchozí generace.

Designéři z Castagna Milano dokázali poměrně úspěšné proměnit sedan v kombi tím, že léto limuzíně vzadu protáhli střechu (nejspíše plasty vyztuženými uhlíkovými vlákny) a zbytek vozu doplnili o prvky známé z provedení Allroad. To znamená, že tento unikátní kombík je vybaven zvýšeným podvozkem, plastovými lemy okolo kol, bočními nášlapy a unikátním zadním nárazníkem s náznakem ochrany podvozku. Podobně je řešený také přední nárazník.

Audi A8 Avant Allroad by Castagna Milano

Jedinečné Audi A8 Avant Allroad se nachází v počátečním stádiu vývoje a informací je zatím poskrovnu. Jistý je pouze motor, a tím je dvanáctiválec 6,3 FSI, který v základním provedení má 368 kW (500 koní) a 625 Nm. Castagna Milano v dohledné době zveřejní kompletní specifikaci a také větší počet fotek. A my budeme u toho.