Že od sebe jednotlivé automobilky tu a tam opisují je poměrně běžná věc. Ale jak se říká „všeho moc škodí“ a i zde by měly existovat určité hranice. Ty zcela zbořila čínská automobilka Jiangling Motors, když v roce 2015 představila model LandWind X7, který byl až na drobné detaily věrnou kopií malého SUV od Land Rover Range Rover.

Land Rover se ihned odvolal k čínskému soudu, který mu po třech letech dal konečně a pravdu. Okresní soud městské části Peking Chaoyang rozhodl o okamžitém zastavení prodejů modelu LandWind X7 a přikázal značce Jiangling Motors zaplatit britskému výrobci ušlý zisk. O kolik peněz se jedná, není známo, ale pro Jiangling Motors půjde jistě o citelnou položku.

V návaznosti na to Britové oznámili, že už nemají obavy o další investice na čínském trhu a nebojí se o své nové koncepty.

Pro celý automobilový průmysl by tole mohlo být průlomové rozhodnutí, protože Land Rover není jedinou poškozenou značkou. Zotye, další čínský výrobce automobilů, představil hned několik modelů, které nápadně připomínaly Porsche Macan, VW Tiguan nebo Smart ForTwo. Také tito výrobci se obrátily na čínský soudní systém.