Původně bílý Jeep Wagoneer (tedy zřejmě, modelem si členové rodiny, které vůz patří, nejsou úplně jistí) je uvězněn po tíhou písku už od roku 1977.

Jeep Wagoneer.Zdroj: Jeep

Městečko Truro ve státě Massachusetts je totiž malinkatým poloostrovem, na němž se rozléhají písečné duny, které působením větru mění svůj tvar a postupem času i umístění.

A právě takhle byl nebohý Jeep nakonec zasypán pískem a v rozpadlé dřevěné stodole trčí dodnes. Rodina, jež Jeep vlastnila, se ho snažila už léta vysvobodit, město jim ale nedovolilo do písečné duny jakkoliv zasahovat.

Čtěte také: V Praze roky chátrá extrémně drahý Mercedes SLR McLaren. Proč?

Nyní se duna postupně přesouvá dále a město konečně usoudilo, že starý a rezavý Jeep v rozpadlé stodole je vlastně ekologickým hazardem pro okolí. Zanedlouho tak bude vykopán a navrácen rodině.

Dá se ovšem očekávat, že bílý Jeep, který před desítkami let brázdil tamní pláže, bude v opravdu žalostném stavu. Zkolabovaná konstrukce stodoly totiž autu po 40 let nezajišťovala zrovna dobrou ochranu před vnějšími vlivy.

Co se bude s Jeepem dít, jakmile bude zachráněn, bohužel nikdo z rodiny nezmínil. Už jen kvůli svému příběhu by ale podle nás zasloužil pořádnou renovaci.