V minulosti například prováděl seriálem o nejdůležitějších vynálezech lidstva nebo účinkoval v několika dokumentech o událostech druhé světové války. V jeho životopisu ale najdeme také třeba sérii cestopisů.

Nyní je před ním nová výzva, na jaře se chopí moderování slavné soutěže Who Wants To Be A Millionaire?, tedy pořadu, který známe i v české podobě pod názvem „Chcete být milionářem?".

Podle britských médií se soutěž na televizní obrazovky vrátí zatím jen na týden, jako připomínka 20. narozenin známé show. Nové díly odvysílá televize ITV, která vysílání soutěže ukončila v roce 2014. „Tuhle soutěž jsem vždycky miloval, jsem nadšený, že můžu být u jejího znovuzrození," prohlásil Clarkson. „Těším se nejen na moderování, ale i na to, že snad z několika lidí udělám milionáře," dodal.

Televize ITV plánuje zatím sedm hodinových dílů a slibuje také několik změn v pravidlech. Soutěžící, kteří zodpoví správně 15 otázek, si budou moci odnést výhru ve výši jednoho milionu liber, což je v přepočtu asi 29 milionů korun.