Festival of Speed v Goodwoodu je bezesporu automobilovou událostí roku, bez ohledu na to, zda patříte mezi milovníky motorsportu, klasických aut, upravených aut nebo supersportů. Zde uvidíte úplně vše najednou a hezky zblízka.

Dlouhodobě nastavený formát se letos výrazně změní, samozřejmě k velké spokojenosti všech návštěvníků, kteří za vstup musí zaplatiti nemalé peníze. Každopádně v Goodwoodu utraceného oběživa litovat nebudete, tady se klukovské sny stávají realitou.

Letošní ročník, který své brány otevře 4. července 2019, nabídne několik výrazných změn. Tou hlavní je, že Michelin Supercar Paddock, z hlediska návštěvníků nejvytíženější sektor, se promění v „živou“ arénu. Zde budou celé čtyři dny probíhat driftovací a kaskadérská představení.

Supercar Paddock se přesune ke startu, tedy na místo, kde doposud probíhal „Pojízdný autosalon“, který se přemístí k cíli a doplní FoS Futur Lab a stánky automobilek.

Festival rychlost v GoodwooduZdroj: archiv

Zóna Goodwood Action Sports, známá jako GAS, nabídne nově extrémní sporty, jako například BMX, horská kola, triál a FMX, samozřejmé té nejvyšší úrovně.

Tím hlavním je ale to, že hrabě z Richmondu, zakladatel akce, umožní všem účastníkům trénovat na slavný závod do vrchu. Důvodem je „fousatý“ rekord Nicka Heidfelda 41,6 sekundy s monopostem McLaren z roku 1999. Stroje F1 od té doby z bezpečnostních důvodů se závodu do vrchu nesmí účastnit a rekord stárne. Nyní budou mít všechna superauta, cestovní závoďáky, speciálně postavená monstra do vrchu možnost tři dny trénovat.