Absolutním vrcholem toho, co se momentálně nachází v české inzerci, je Porsche 918 Spyder za 36 milionů korun. Jenže tento hybridní hypersport nemá prodejce fyzicky u sebe, také byste v něm nemohli hned odjet. A když už máte peníze v ruce, tak přece nechcete čekat…

Čtěte také: Toto jsou nejlevnější auta v Česku. Žebříčku vládnou Dacie

Velmi drahý bude také švédský unikát Koenigsegg Agera (na fotografii), který je už několik let na prodej v Ostravě. V roce 2014 si za něj prodejce žádal 26,5 milionu korun, nyní uvádí cenu na vyžádání.

Koenigsegg Agera.Zdroj: AR Cars

Ani taková auta jsme do přehledu nezařadili - je přece jen snazší před koupí vozu vědět, pro jaký obnos si máte skočit do banky.

To je samozřejmě nadsázka, ale nás opravdu zajímaly automobily, u nichž prodejce uvádí požadovanou cenu. Tady je tedy těch 10 nejdražších. A ještě drobné upozornění: více fotografií najdete v galerii.

10. Rolls-Royce Wraith: 9 420 000 Kč

Rolls-Royce Wraith.Zdroj: Advantage Cars

Nejlevnějším vozem z našeho drahého výběru je opulentní kupé Wraith, které se řadí mezi „levnější modely" britské značky Rolls-Royce. Tento vůz čeká na svého páníčka v showroomu v hlavním městě Praze, přičemž se jedná o úplně nový kousek.

Za své peníze dostanete nadmíru důstojný dvanáctiválec o objemu 6,6 litru, jehož výkon činí 632 koní (465 kW) a točivý moment dosahuje 800 Nm. Síla se přenáší na zadní kola skrze osmistupňovou převodovku německého výrobce ZF.