Seat usilovně pracuje na novém Leonu, což dokazují nejrůznější špionážní fotografie. Design nového Leonu je zatím ve hvězdách, respektive schovaný pod silnou kamufláží. Jak bude vypadat, to se dozvíme až v Ženevě 2019, kde Seat představí koncept.

Studie nového Leonu zároveň představí nový designový jazyk značky, který má lépe odlišit nové modely Seat od koncernových sourozenců. Nový designový směr má upřednostňovat „plnost“ před stávajícími hranami a křivkami.

Co se nadcházejících elektromobilů týče, Seat nemá v plánu tyto ekologicky zaměřené automobily jakkoliv designově odlišovat od zbytku nabídky a jejich design se ponese v duchu automobilů s konvenčním druhem pohonu.

Co se značky Cupra týče, Seat na konci roku představí samostatný sportovní model, který by neměl být založen na žádném stávajícím vozu značky. Zda půjde o hybridní automobil, zatím zůstává tajemstvím, nicméně vývojáři divize Cupra mají v plánu představit dokonce ryzí elektromobil, takže tato varianta rozhodně ve hře je. Než se tak stane, Cupra představí sportovní provedení Leon, a to i ve verzi kombi a jedno blíže nespecifikované SUV.