Koncepty se často v reálná auta nepromění. Hodnotili jsme, které mají šanci

Každým rokem automobilky představují množství konceptů, které však mnohdy skončí pouze jako statický exponát v muzeu značky, ještě hůře uložené v nějakém z mnoha depozitářů. Vybrali jsme pro vás 19 takových studií z posledních let a zhodnotili, jakou mají šanci, že se v brzké době dostanou do výroby.  

29.11.2018 Jiří Švamberk
Zdroj: MINI

Postavit koncept je pro designéry a vizionáře v podstatě požehnáním. Mohou popustit uzdu svým fantaziím a vizím, které by v jejich očích měly být součástí produkčních automobilů budoucnosti. Někdy jsou jejich výtvory vyloženě mimo "aktuální" realitu, jindy se jedná o vozy, jejichž sériová realizace by zase takový problém nebyl.

No, problém… Pro cifršpióny je problémem vše, co stojí nějaké peníze. A technologický pokrok nikdy nebyl zadarmo.

Koncepty zamýšlených modelů se většinou prezentují čtyři až pět let před plánovaným uvedením a následným spuštěním výroby, pokud je vůbec zamýšlena. Další dva až tři roky se vyjednává s dodavateli a pracuje na odstranění překážek, které by sériové výrobě mohly bránit. Takže koncepty, které jsme mohli obdivovat v roce 2014, se na silnice dostanou až v roce 2019.

V naší komentované galerii se můžete podívat na vybrané koncepty od roku 2014 a společně s námi zhodnotit jejich šance na výrobu.

29.11.2018 Jiří Švamberk
DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×