Automobilka Lamborghini pro své bohaté klienty pořádá závodní série Super Trofeo, ve kterých se mohou utkat v okruhových speciálech mezi sebou. Teď ale chystá divácky zřejmě mnohem zajímavější podívanou - spustí sérii pro svůj Urus. Na trať se vydá speciálně upravený model, což naznačuje zveřejněný koncept Urus ST-X.

Auto splňuje bezpečnostní parametry FIA, to znamená, že má například odolnou palivovou nádrž, hasící systém nebo bezpečnostní klec. Vůz ale dostal i optické změny, jako je přední kapota z uhlíkového vlákna, velké nasávací otvory pro lepší chlazení motoru, přítlačné křídlo, závodní výfuky a 21“ kola s centrální maticí obutá do gum Pirelli.

Pod kapotou se toho mnoho nezměnilo. Urus ST-X Concept tak pohání známý dvojitě přeplňovaný benzinový osmiválec o výkonu 641 koní a točivém momentu 850 Nm. S autem ale bude mít méně práce, protože závodní verze Urusu je o čtvrtinu lehčí než běžný produkční model.

Nezajímavější ovšem budou závodní okruhy, na které se speciální Urus vydá. Půjde o tratě, které schválí FIA. Aby byly co nejatraktivnější, budou dohromady kombinovat asfalt i sekci s nezpevněným povrchem. Těšit se tak můžeme na ostré průjezdy zatáčkou i dlouhé drifty a oblaka prachu. Závodit by se mohlo začít v Evropě a na Blízkém východě už v roce 2020.

Lamborghini Urus ST-X