Auto, které vypadá jako by vypadlo z kresleného seriálu na Cartoon Network, je Banglovou prací pro čínskou společnost CHTC Group (China Hi-Tech Group Corporation). Ta v současné době vyrábí hlavně stroje pro textilní průmysl, ale chce se v budoucnu pustit do světa elektrických užitkových aut a právě i městských elektromobilů.

Návrhem prvního malého elektrického vozu, nazvaného „REDS“, byl pověřen právě Bangle a výsledek je vskutku nevídaný. Autíčko s negativně skloněným čelním sklem měří na délku jen necelé tři metry a má dosahovat absolutně minimálního poloměru otáčení, takže manévrovatelností překoná třeba i vozy Smart a jim podobné.

Aby toho nebylo málo, má být útlý vnitřek variabilní a použitelný jako jakási mobilní kancelář. CHTC Group slibuje otočná křesílka, vyklápěcí stoleček a také sedmnáctipalcovou obrazovku, fungující v roli navigace i pracovního nástroje.

Pohon má na starost blíže neurčené pohonné ústrojí sestávající z elektromotoru, baterií a také solárního střešního panelu – patrně kvůli jeho ploše má vůz tak neobvyklé tvary v horní části.

Kdyby ani tohle všechno nebylo dostatečně podivné, tak REDS, primárně určený pro čínský trh, bude mít svou premiéru na autosalonu v americkém Los Angeles již tento týden.

Nejznámější BMW od Chrise Bangla najdete v galerii.