Také Mustang bude na elektřinu. A pětkrát dražší než klasický...

Bude však jezdit čistě na elektřinu!

17.11.2018 Jiří Švamberk
Zdroj: Charge Automotive

Tohle už na první pohled není klasický Mustang GT500, nicméně moderních pojetí jsme od filmu 60 sekund viděli tolik, že to jednomu už ani nepřijde. Jenže tenhle je opravdu jiný, a to i ve srovnání se všemožnými úpravami a předělávkami. Tenhle Mustang GT500 je totiž elektromobil.

Londýnská společnost Charge Automotive oznámila, že má v plánu vyrobit 499 kusů tohoto plně elektrického Mustangu, přičemž za každý z nich si chce účtovat necelých 6 milionů korun. Za své peníze dostanete oficiálně posvěcenou karoserii od Fordu a nejmodernější elektrický pohon.

Ten čerpá elektrickou energii z 64 kWh akumulátoru a dosahuje výkonu 300 kW a 1200 Nm, což znamená, že tohle auto bude hodně rychlé. Výrobce uvádí, že zrychlení z 0 na 100 km/h by mělo proběhnout za 3,09 sekundy.

Druhým důležitým faktorem je dojezd. V tomto ohledu se Charge Automitive chlubí 200 km, což ale vzhledem k dynamickým schopnostem vozu není mnoho, protože jak víme, dojezd elektromobilu je věc poměrně relativní.

Že nepůjde jen o nějakou „hurá“ akci dokazují jména, která za tímto podnikem stojí. Vývoj má na svědomí společnost Arrival a Roborace, jejíž inženýři pracovali na projektech pro Williams F1, McLaren a Jaguar Land Rover.

První auta budou hotova v září příštího roku, a pokud máte zájem, můžete mít i kabriolet.

17.11.2018 Jiří Švamberk
DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×