Tohle už na první pohled není klasický Mustang GT500, nicméně moderních pojetí jsme od filmu 60 sekund viděli tolik, že to jednomu už ani nepřijde. Jenže tenhle je opravdu jiný, a to i ve srovnání se všemožnými úpravami a předělávkami. Tenhle Mustang GT500 je totiž elektromobil.

Londýnská společnost Charge Automotive oznámila, že má v plánu vyrobit 499 kusů tohoto plně elektrického Mustangu, přičemž za každý z nich si chce účtovat necelých 6 milionů korun. Za své peníze dostanete oficiálně posvěcenou karoserii od Fordu a nejmodernější elektrický pohon.

Ten čerpá elektrickou energii z 64 kWh akumulátoru a dosahuje výkonu 300 kW a 1200 Nm, což znamená, že tohle auto bude hodně rychlé. Výrobce uvádí, že zrychlení z 0 na 100 km/h by mělo proběhnout za 3,09 sekundy.

Druhým důležitým faktorem je dojezd. V tomto ohledu se Charge Automitive chlubí 200 km, což ale vzhledem k dynamickým schopnostem vozu není mnoho, protože jak víme, dojezd elektromobilu je věc poměrně relativní.

Že nepůjde jen o nějakou „hurá“ akci dokazují jména, která za tímto podnikem stojí. Vývoj má na svědomí společnost Arrival a Roborace, jejíž inženýři pracovali na projektech pro Williams F1, McLaren a Jaguar Land Rover.

První auta budou hotova v září příštího roku, a pokud máte zájem, můžete mít i kabriolet.