Z kostek slavné stavebnice Lego v poslední době vzniklo hned několik zajímavých modelů. Asi největší ohlas vzbudilo Bugatti Chiron v životní velikosti. Psali jsme už ale i o Volkswagenu T2, Chevroletu Silverado nebo o klasickém závodním stroji Auto Union Type C. Teď sama firma zveřejnila svůj nejnovější počin – McLaren Senna postavený ve velikosti 1:1.

Nebylo by to Lego, kdyby se nepochlubilo zajímavými čísly ze stavby. Celkem bylo použito 467 854 kostek, což je třeba oproti Bugatti s milionem ještě malé číslo. Návrh modelu vozu zabral 2000 hodin práce, dalších 2725 hodin se musel stavět.

McLaren Senna z Lega je sice v životní velikosti a nemá v sobě ani motor, i tak je ale o půl tuny těžší než jeho reálná předloha. Navíc stavba opravdového vozu zabere McLarenu zhruba 300 hodin práce, což je devětkrát kratší doba, než která byla potřebná na sestavení kostek do podoby tohoto supersportu.

Nejde ale jen o nudnou maketu. Smysl pro detail je cítit na každé kostce. Lego si od McLarenu půjčilo světlomety, volant, sportovní sedačku nebo pedály. Můžete si do vozu sednout a rozsvítit ho nebo si hrát se zábavním systémem. Po stisknutí tlačítka START se ze zadních reproduktorů rozezní zvuk dvojitě přeplňovaného osmiválce. To aby byla simulace co nejvěrnější.

Model supersportu Senna je výsledkem spolupráce mezi Legem a McLarenem. Firmy teď plánují, kde všude budou auto vystavovat. Pokud si ho chcete prohlédnout živě, dobrým tipem může být výlet do britského Goodwoodu, kde se v létě koná Festival of Speed. Tam je už přítomnost legového McLarenu potvrzena.