"Luxus pokroku". To má, podle šéfdesignéra společnosti Daimler Gordena Wagenera vyjadřovat čelní maska používaná na vozech zbrusu nové divize EQ Mercedes-Benz. Její první model - EQC letos vstoupí na trh a brzy ho budou následovat další.

Vzhled modelů s elektrickým pohonem musí být dostatečně cool, přitom se ale musí jednoznačně odlišit od těch s konvenčními pohony. Toho designéři docílili díky husté síti vodorovně orientovaných lamel. Tím se odkazuje na sounáležitost s rodinou klasických modelů například řad C, E a S, ale současně jde o svébytné řešení. Klasické Mercedesy mají totiž v mřížce jen tři vodorovné lamely.

Uprostřed masky vozů řady EQ bude vždy velká charakteristická třícípá hvězda. To proto, aby lidé na první pohled věděli, že ačkoli tento automobil přináší mnohé novinky, stále se jedná  o skutečný a pravý Mercedes-Benz.

Současně se tak tyto vozy budou jednoznačně odlišovat od nejprestižnějších řad značky, kterými jsou Maybach a AMG. Zatímco AMG mají řídké svislé lamely v nízké masce, příď vozů Maybach je mohutnější a v krytu chladiče se nachází luxusně pojaté hustě osazené svislé žebrování. Oficiálně má maska AMG vyjadřovat auru dominance a sportovního charakteru. Prostě, jde o "čistý luxus výkonu". Naopak Maybach má signalizovat eleganci a bohatství. Ve zkratce se jedná o "nepřekonatelný luxus".

Diky tomu řešení má nyní každá ze značek společnosti ve své DNA nezaměnitelnou estetiku. "Design je výrazem duše značky, naším zdrojem inspirace a zpětnou vazbou našich klientů," vysvětluje šéfdesignér Wagener.

Porovnat současné masky Mercedesů s těmi historickými můžete při prohlížení naší fotogalerie.