Nejvýkonnější varianty z nabídky značky MINI jsou nově vybaveny novou technologii čistění výfukových plynů, díky čemuž oba modely splňují emisní normu Euro 6d-TEMP. Změny se nikterak nedotkly výkonů, 2litrový, dvakrát přeplňovaný čtyřválec má stále výkon 231 koní a 320 Nm točivého momentu. Díky tomu hatchback zrychlí z 0-100 km/h za 6,3 sekundy, o 0,3 rychleji než otevřená verze.

Se zážehovým filtrem pevných částic a manuální převodovkou jsou emise CO2 na úrovni 158-157g/km, zatímco kabriolet má v závislosti na výbavě 162-161 g/km.  Volitelná 8stupňová automatická převodovka emise ještě více sníží - 142-140 g/km, respektive 148-145 g/km.

MINI tvrdí, že filtr pevných částic byl do výfukového systém integrován tak, aby nenarušovat typické brumlání čtyřválcového motoru, který zní skutečně fantasticky.

Modernizované MINI John Cooper Works

Faceliftované MINI JCW se chlubí několika novými položkami výbavy, které zájemce dostane jako součást standardní nabídky. Nová jsou 17palcová kola z lehké slitiny či kožená skořepinová sportovní sedadla. Součástí standardní výbavy jsou také sportovní podvozek a brzdy, ED přední a zadní světla nebo dešťový senzor.