Celá scéna, kterou dokonce živě přenášela lokální televize, jako by byla novodobým pokračováním legendárního filmu Vanishing Point. I tady ujíždí policistům bílý Dodge Challenger v jedné z nejsilnějších specifikací a při kličkování dopravou se místy blíží hranici 200 km/h.

Legendární Kowalski v podání Barryho Newmana měl však na filmovém plátně ujíždění policistům dovoleno, zatímco pětadvacetiletý Mohmed Ahmed Abu-Shlieba, který podle dostupných informací bílý "muscle car" ukradl, na svojí zběsilou jízdu žádnou odpustku nedostal.

Po mladíkovi šli nejprve policisté v autech, ale když jim po dálnici vedoucí texaským Houstonem údajný zloděj ujel, sledování převzala policejní helikoptéra. Právě záběry z vrtulníku jsou také předmětem téměř sedmiminutového videa, na kterém pachatel prchá před zákonem. A prchá tak dlouho, až mu nakonec dojde benzín…

Řidič v tu chvíli opouští vůz a s telefonem na uchu (asi předběžně volal právníkovi) se vydává pěšky zatravněnou loukou. Teprve poté jej jeden z policistů mohutným přískokem shodí k zemi a zadrží. Mimochodem, mladík neměl před soudem žádné výčitky a na plnou pusu se chlubil tím, jak pěkně a rychle policistům ujížděl. No co, hlavní je, že se nikomu nic nestalo.