Je to už téměř šest let, co Mercedes poprvé odhalil svůj šílený šestikolový off-road. G63 AMG 6x6 bylo svým provedením i cenou určeno hlavně pro movité klienty z arabských zemí nebo Ruska. Zároveň se mu podařilo ale spustit vlnu až absurdního zájmu o šestikolová auta. A ta nikdy nebývají levnou záležitostí.

Teď se ale objevil v nabídce aukčního portálu eBay jeden zajímavý kousek. Jde o Mercedes-Benz ML AMG 6x6, který majitel prodává v přepočtu za 578 tisíc korun. Auto má řízení na pravé straně a nachází se v Nottinghamu ve Velké Británii. Za stařičké ML první generace to není rozhodně málo peněz, ale tento vůz je na první pohled výjimečný.

Za pozornost stojí fakt, že i když je tento vůz v inzerátu označen jako 6x6, ve skutečnosti jde o provedení 6x4. Třetí náprava totiž není hnaná a tak se zdá, že ke konverzi vozu došlou tou nejjednodušší cestou. Ten, kdo jej stavěl, sehnal jen záď a vyrobil z auta pick-up.

Zavádějící je i označení AMG. Ve skutečnosti jde totiž o variantu ML 320, což značí benzinový vidlicový šestiválec o objemu 3,2 litru. AMG jsou ale některé doplňky a pak také kola obutá do terénních pneumatik. Při dnešních cenách pak už jen potěší fakt, že auto jezdí také na LPG. Jen se nám zdá, že se žlutou nálepkou na zadním okně už nebude tento stroj působit tak frajersky.