Aby se z Bugatti kromě výkladní skříně koncernu Volkswagen stala také výdělečná firma, musí chtě nechtě přijít s dalším modelem, který se zařadí vedle hypersportovního Chironu. O jeho podobě se zatím nic neví, ovšem Winkelmann v rozhovoru pro přední britské automobilové médium uvedl, že zamýšlený nový model má být použitelný každý den a pro značku Bugatti půjde o vůbec první karosářské provedení tohoto typu. Tudíž se předpokládá, že když ne SUV, tak nějaký crossover.

Winkelmann také řekl, že přestože značka Bugatti je v pozici, kdy by si další model mohla dovolit, rozhodnutí nepřísluší jemu.
 
Nové Bugatti by podle všeho mělo být elektrifikované a využívat takzvaných akumulátorů s pevným elektrolytem, které nabízejí výrazně delší dojezd. Přesně to, co zákazníci značek jako Bugatti a Rolls-Royce vyžadují od elektrifikovaného vozu. Tato nová technologie baterií by měla být dostupná v horizontu několika let.

Stephan Winkelmann
 
Chiron i nadále zůstane vlajkovou lodí Bugatti, což znamená, že novinka se zařadí pod něj a bude také levnější.
 
NA otázku, kdy bude rozhodnuto, Winkelmann korektně odpověděl, že on a jeho lid jsou připraven. Vše tedy záleží na vedení Volkswagen Group.