Redakce časopisu Top Gear otiskla informace, že Nissan nejenže skutečně pracuje na nástupcích svých sportovních modelů, nicméně zároveň zmínila, že oba modely budou s největší pravděpodobností elektrifikované.

Alespoň to vyplývá z rozhovoru s jedním z marketingových šéfů Nissanu, konkrétně s Jeanem-Pierrem Diernaz, který pro Top Gear řekl, že do roku 2022 by mělo být více jak 40 % prodaných aut v Evropě elektrifikovaných. A kromě modelů Qashqai a X-Trail by mezi zmiňovanými vozy měly být také sportovní GT-R a 370Z.

Diernaz uvedl, že elektrifikaci a sportovní automobily nevidí jako neslučitelnou záležitost. Spíše naopak. Elektrifikace sportovním automobilům může být spíše k užitku. Ale ruku na srdce, co má asi současné situace říkat, že?

Nic konkrétního Diernaz neuved, jen zmínil, že oba modely si uchovají svou původní DNA.

Ve spojitostí s 370Z se objevily spekulace, že by nástupce letité řady Z mohl být vyvíjen společně s Mercedesem, ovšem ohledně tohoto partnerství se prozatím žádné další informace neobjevily. Co se týče GT-R, u něho spolupráce z Mercedesem nepřichází v úvahu – Diernaz řekl, že GT-R je GT-R, a jako takové zůstane plnohodnotným Nissanem.

V galerii se můžete podívat na nejnovější provedení sportovních provedení modelů 370Z a GT-R.