Bohužel za posledních několik let se značka stále točila kolem jedné a té samé koncepce, což vyústilo v pokles prodejů a nakonec i v ukončení výroby v roce 2014. Do poslední chvíle ovšem Wiesmann vyráběl nadmíru zajímavé vozy. Třeba poslední kupé GT MF4-CS, oslavující 25 let fungování značky, mělo osmiválec z BMW o výkonu 420 koní (309 kW) a při vší své eleganci umělo zrychlit z nuly na sto za 4,4 sekundy.

Už od zániku značky se tedy pochopitelně mluví o možnosti jejího velkolepého návratu, který je podle posledních informací zase o něco blíž. CEO značky Mario Spitzner totiž oznámil, že automobilka obnovila svou smlouvu s BMW M GmbH, týkající se dodávání motorů. Právě motory z BMW – povětšinou osmiválce, byly nedílnou součástí Wiesmannu.

„Podepsaní kontraktu s naším preferovaným partnerem BMW je pro Wiesmann Sport Cars milníkem. V předvývojové fázi, která byla právě uzavřena, jsme spolupracovali extrémně dobře a jsme nadšeni, že můžeme využívat služeb našeho špičkového a spolehlivého partnera BMW Group,“ okomentoval podepsání smlouvy Spitzner.

Teď už zbývá jen zjistit, kdy hodlá Wiesmann svůj nový model, který je patrně ve velmi rané fázi vývoje, představit a uvést na trh. Vzhledem k tomu, že byla řeč o motoru sportovní divize M, objeví se pod kapotou možná rovnou nejsilnější osmiválec se dvěma turby, pohánějící novou generaci supersedanu M5. Ten u BMW nabízí rovných 600 koní (441 kW), což je pro dvoumístné designové kupé více než dostačující hodnota.