Zajímavá vychytávka používá autonomní technologii ProPilot, kterou chce Nissan plně implementovat do svých vozů. Nejen samostatně řiditelné vozy by však mohly lidem ulehčit námahu, a tak upravenou verzi systému umístila značka i do věcí, u nichž byste to vůbec nečekali.

Na světě jsou tedy asi vůbec první autonomní papuče, které mají například v tradičních japonských hotelech Ryokan výpomoci s úklidem. V těchto zařízeních hosté často chodí právě v „domácí obuvi“.

Jakmile pak někdo nechá papuče jen tak pohozené v prostoru, jediným stisknutím tlačítka na zdi místnosti se papuče automaticky rozjedou a zaparkují na své původní místo. Tam už si je může obout připravené další člověk. Pokojská tedy nemusí papuče sbírat rozházené po pokoji.

Chytré bačkory se ale mohou hodit i doma, třeba když si je ráno po bujarém večeru budete chtít přivolat na své místo k posteli.

Autonomní technologií jsou rovněž vybavené sedací polštáře a dokonce i nízké stoly. Po večeru hodování, pití a zábavy tak pouze obsluha hotelu zmáčkne opět tlačítko a tyto kusy nábytku se samočinně umístí do svých původních pozic.

Zmíněné věci samozřejmě po hotelu nelevitují, ale jsou vybaveny malinkatým skrytým podvozkem s kolečky. Jak autonomní papuče i nábytek v praxi vlastně fungují, na to se můžete podívat na videu, které najdete v galerii.