BMW prozatím o nové BMW M3 nemluví, protože se plně soustředí na dokončení sériového modelu, který se s největší pravděpodobností objeví ještě letos jako model 2019, nicméně na povrch začínají prosakovat také informace o velmi čekávaném provedení M3. A jak už to mezi vysoce výkonnými modely chodí, nová M3 bude muset překonat současnou vrcholnou verzi CS.

BMW u nové „trojky“ použije platformu CLAR, což znamená, že nová M3 prodělá výraznou dietu, a to navzdory očekávanému nárůstu v délce. Očekává se, že po vzoru nové M5 bude jednou z hlavních odlehčených částí střecha vyrobená z plastů vyztužených uhlíkovými vlákny, tzv. CFRP plastů.

Proklamované snižování hmotnosti přináší jednu mimořádně pozitivní zprávu pro všechny, kteří nedokáží "překousnout" pohon M xDrive u nové M5. Inženýři divize BMW M pohon všech kol u M3 striktně odmítají právě z důvodu nárůstu hmotnosti, a to navzdory spekulacím, že výkon nového BMW M3 dosáhne minimálně 465 koní a objevují se informace o výkonu až 500 koní. Systém vystřikování vody z odlehčeného modelu CS se sice zvažuje, ale opět je problém nárůst hmotnosti kvůli nádrži na vodu.

Britský Autocar nedávno přišel s informacemi, že nové BMW M3 si ponechá manuální převodovku, kterou doplní samočinná verze, přestože ještě nedávno se objevily informace o tom, že manuál nebude. Zda to bude 8stupňové ZF či 7stupňová dvouspojka není jasné.

Otazník visí nad použitím integrálního aktivního řízení zadní nápravy. Také tento systém něco váží, ovšem jeho výhody jsou nesporné a BMW M3 vždy bylo mimořádně obratným a hbitým vozem. Nechme se tedy překvapit, rok uteče jako voda…