Pokud jste dostatečně bohatí na to, abyste si pořídili Bentley Bentayga, můžete si připlatit také za velmi zajímavou technologii, která je běžně známá například všem, kteří používají telefony značky iPhone. Stejně jako iPhone, také Bentley má na seznamu volitelné výbavy kapacitní skener otisků prstů, který využívá pro přístup ke středové konzole, kde lze vypátrat mnoho osobních údajů a informací o majiteli vozu.

Korejská značka Hyundai nabízí podobný systém rozpoznávání otisků prstů pro svůj SUV model Santa Fe. Systém korejské značky je ovšem daleko sofistikovanější. Majitelé vozů, vyrobených v prvním kvartálu roku 2019, mohou díky scanneru otisků prstů vozidlo otevřít a dokonce i nastartovat.

Do systému se může přihlásit vícero uživatelů, přičemž při načtení daného otisku vozidlo samo nastaví vnější zpětná zrcátka nebo sedadla. Hyundai tvrdí, že v budoucnu bude tato technologie schopná nastavit také polohu volantu, teplotu v interiéru a další komfortní funkce.

Přestože se to může zdát jako další poněkud zbytečný prvek výbavy, Hyundai poukazuje na fakt, že technologie otisků prstů nabízí zvýšenou úroveň zabezpečení díky velmi přesné úrovni rozpoznávání. Na základě naměřeného elektrického napětí umí rozpoznat rozdíly v různých částech prstu, takže padělané či jinak pozměněné otisky by neměly představovat žádný problém. Ve skutečnosti je otisk prstu pětkrát účinnější, než běžné klíče. Pravděpodobnost nesprávného rozpoznání otisků prstů je totiž 1:50 000.