Nový tryskáč od Hondy má bezpečnostní pásy i tam, kde byste je nečekali

Japonská skupina Honda samozřejmě nevyrábí jen auta, motorky či sekačky, ale specializuje se i na další technická odvětví. Jistou dobu se snaží prorazit i v leteckém průmyslu se svým luxusním tryskáčem HondaJet. Jeho nejnovější verze má přitom hodně zajímavou bezpečnostní výbavu.

HondaJet Elite.
Zdroj: Honda

Nový tryskáč HondaJet Elite je poslední revizí unikátní designu soukromého letounu, který má majitelům zajistit ještě rychlejší a efektivnější cestování ve výšce až 13 tisíc metrů nad povrchem země.

Novinka je podle Hondy lepší v každém ohledu a kromě vylepšených leteckých systémů, úspornějších motorů, dokonalejšího odhlučnění a celkově zvýšené úrovně komfortu je tryskáč i bezpečnější. Možná ovšem v ohledu, ve kterém byste to nečekali.

Inženýrům Hondy totiž došlo, že vykonávání potřeby za letu – občas narušovaného turbulencemi – není zrovna komfortní ani bezpečné. Na toaletě letounu tak najdete klasický záchod, který je nyní vybaven i bezpečnostními pásy.

Na velké pak můžete v klidu strávit ještě delší dobu, protože nové motory Hondy jsou úspornější a tryskáči teď zajistí dolet až 4282 kilometrů na jedno natankování. Vzdálenost je tak o 17 procent větší než u předchozí verze HondaJetu. Nejvyšší dosažitelná rychlost je 782 km/h.

Díky těmto schopnostem Honda svůj tryskáč nazývá jako vůbec „nejúspornější letoun ve své kategorii“. Kromě samotné kabiny jsou nyní dále odhlučněny i netradičně umístěné motory nad křídly.

Nová hračka od Hondy je samozřejmě určena pro ty nejzámožnější a časově nejvytíženější zájemce. Oficiální cenovka zatím nebyla uvedena, nicméně starší verze HondaJetu vyšla na v přepočtu kolem 100 milionů korun.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×