Následující výběr ojetin se vám může zdát jako nesourodě bizarní přehlídka vozidel, avšak právě tohle byl náš záměr. V určitou chvíli jsou totiž i klasické sporťáky a supersporty jaksi fádní a vaše skryté pětileté já by na pískovišti nejraději skočilo do desetimetrového jeřábu nebo armádního pásového transportéru. Přiznejte si to.

Nakonec ale nechybí i nějaká ta závodnička, všemi milovaný popelář, těžký sklápěč nebo stylový autobus ze 70. let. Všechno z české a slovenské inzerce. Posuďte sami…

Škoda 706 RTO

No řekněte, kdo by nechtěl být řidičem autobusu, a to navíc v době, kdy u nás vozy hromadné dopravy vypadaly takto stylově? Na takzvaný „knedlík“ si určitě vzpomenou hlavně pamětníci, cestující vozil už od konce 50. let až do roku 1972.

Zmenšený model RTO se možná někomu dodnes válí na poličce nebo smutněji kdesi na půdě, tak proč si konečně nedopřát úžasné RTO v reálné velikosti? Prodávaný kousek je po celkové renovaci a jeho vznětový šestiválec o 204 koních (150 kW) jede jako nový. To rovněž znamená, že sežere až 26 litrů nafty na 100 kilometrů.

Když ale máte dostupných 4,7 milionu korun na veteránský autobus, spotřeba vás asi netrápí. Inzerát najdete zde.

Hummer H1

Tento armádní Hummer, neboli přesněji opravdové „Humvee“, pochází z doby, kdy ještě silák Arnold Schwarzenegger hleděl více na své svaly než na politiku a přestavbu vlastního Hummeru na elektromobil považoval za dobrý vtip.

Přesněji mluvíme o roku 1985, ze kterého tento písečně zbarvený exemplář pochází. Ještě má tedy pod kapotou staromódní vznětový osmiválec o objemu 6,2 litru schopný původně vyplivnout asi 148 koní (109 kW) a 346 Nm točivého momentu. Pro rychlejší transport mezi velitelstvími je navíc ve specifikaci bez pevné střechy a dveří.

Válečného hrdinu dostanete za cenu lehce pod milion, přesněji 943 800 korun. Inzerát najdete zde.